Przejdź do głównej treści

Artykuły

Karty flotowe dla samochodów elektrycznych: jak działają i co oferują?

Karty flotowe do samochodów elektrycznych to stosunkowo nowe rozwiązanie. Takie propozycje dla przedsiębiorców pojawiają się jednak coraz częściej, dlatego też warto dowiedzieć się, jakie korzyści niosą one ze sobą, by móc efektywnie wykorzystać je w rozwoju swojej firmy.

Karty flotowe do samochodów elektrycznych - jaką wybrać?

Karty flotowe dla samochodów elektrycznych – co kryje się pod tym pojęciem?

Karty flotowe dla samochodów elektrycznych działają na podobnych zasadach, jak tradycyjne karty flotowe. Umożliwiają one dostęp do sieci ładowania pojazdów, pozwalając jednocześnie na sprawne dokonywanie opłat za tego rodzaju usługę. Na takie rozwiązanie z reguły decydują się przedsiębiorcy, dysponujący dużą flotą pojazdów. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem karty flotowe dla samochodów elektrycznych znacznie ułatwiają i usprawniają zarządzanie, niosąc ze sobą jednocześnie cały szereg różnorodnych korzyści, o których warto dowiedzieć się nieco więcej, jeszcze przed nawiązaniem współpracy z usługodawcą.

Na jakich zasadach działają karty flotowe dla samochodów elektrycznych?

To, na jakich zasadach działają karty flotowe dla samochodów elektrycznych, ustalane jest na ogół przez dostawcę tego rodzaju rozwiązań, choć coraz częściej możliwe są również indywidualne ustalenia, dotyczące chociażby stawek za usługi ładowania. Taki zintegrowany system płatności  opiera się na analizie danych, pochodzących z karty flotowej. To właśnie na jej podstawie wystawiana jest faktura, obejmująca z reguły jeden miesiąc. Metoda ta niesie ze sobą cały szereg wymiernych korzyści. Przede wszystkim znacznie ułatwia ona proces księgowania i opłacania należności. Dodatkowo pracownicy firmy nie są zobligowani do posiadania przy sobie gotówki, co:

  • wpływa w istotny sposób na ich bezpieczeństwo,
  • znacznie przyśpiesza pracę, eliminując konieczność wystawiania osobnych faktur za każde ładowanie pojazdu.

Wszystko to sprawia, że karty flotowe dla samochodów elektrycznych cieszą się coraz większą popularnością, a zainteresowanie tego typu rozwiązaniem rośnie w bardzo szybkim tempie.

Karty flotowe dla samochodów elektrycznych: działanie, korzyści i rozliczanie

Jakie korzyści niosą ze sobą karty flotowe dla samochodów elektrycznych?

Nowoczesne karty flotowe dla samochodów elektrycznych posiadają wiele atutów, o których warto wiedzieć, rozważając rozpoczęcie współpracy z ich dostawcą. Mowa tutaj m.in. o:

  • prostej administracji – opierającej się na skonsolidowanej fakturze, którą często pobiera się z dedykowanych platform,
  • aplikacjach, opartych na intuicyjnym działaniu, na których bazują często usługodawcy,
  • ochronie przedsiębiorcy przed nadużyciami, dzięki łatwemu podglądowi faktur,
  • możliwości ustalania miesięcznych limitów wydatków.

Dodatkowo niektóre karty flotowe dla samochodów elektrycznych wzbogacone zostały również o możliwość płatności za usługi, związane z użytkowaniem pojazdów. Mogą one dotyczyć np. automyjni czy zakupu produktów, dostępnych w ofertach wybranych stacji i punktów ładowania.

Jak wygląda rozliczenie kosztów ładowania samochodu?

Jak już zostało wspomniane, karty flotowe dla samochodów elektrycznych rozliczne są na ogół na podstawie miesięcznej faktury. Co ważne, obejmuje ona wszystkie pojazdy, których kierowcy wyposażeni zostali w tego rodzaju wsparcie. Jedna faktura, zawierająca wszystkie transakcje za ładowanie aut, to z kolei potężne uproszczenie dla osób, zajmujących się księgowaniem dokumentów, rzutujące na tempo ich pracy i minimalizujące w znaczącym stopniu ryzyko ewentualnych pomyłek.