Skip to main content

Artykuły

Jakie korzyści dla kierowców przynoszą karty paliwowe?

Karta paliwowa to karta płatnicza, która dla wtajemniczonych znana jest jako karta oferowana przez koncerny paliwowe. Taka forma płatności w łatwy sposób pozwala na kontrolowanie większych wydatków związanych z transportem, a także stanowi wygodniejszą formę rozliczania faktur za zakupione paliwo. Wiedziałeś, że na tym się nie kończy? Czytaj dalej!

Czym jest karta paliwowa?

Karta paliwowa swoim wyglądem i działaniem przypomina magnetyczną kartą kredytową. Taka karta jest samym w sobie zaawansowanym narzędziem, które ułatwia właścicielom wielu firm zarządzanie finansami i kontrolą swoich pojazdów. Od jak dawna funkcjonują karty paliwowe? Ich początek sięga lat 90 ubiegłego wieku. Bez dwóch zdań, najważniejszą zaletą takich kart jest to, że umożliwiają transakcje bezgotówkowe, co ma duży wpływ na oszczędność zarówno czasu, jak i gotówki.

Oszczędzić może każdy - robią to firmy, jak i użytkownicy pojazdów pracowniczych. Dzięki posiadaniu takiej karty wystawiamy się na znaczne korzyści, a profity są różnorodne. Można płacić w ten sposób za paliwo, ale na tym się nie kończy! W ten sposób możemy rozliczyć się również za liczne usługi, m.in. myjni samochodowej. Na wszystko otrzymamy stosowny rabat. Płatności za akcesoria na stacji również wchodzą w grę - takie rozwiązanie ma w swojej ofercie Moyl (https://www.moyl.pl), który jest dynamicznie rozwijającą się marką z innowacyjnym podejściem do zmniejszenia wydatków transportowo-motoryzacyjnych klientów indywidualnych i firm. 

Kto może posiadać kartę paliwową?

Karty paliwowe ze stacji benzynowych są adresowane przede wszystkim do przedsiębiorstw. Jeśli właściciel firmy chce uzyskać taką kartę, to posiadać jedynie numer REGON. Karty są niezwykle przydatne w zarządzaniu pojazdami. Warto ją też posiadać ze względu na wcześniej wspomniane korzyści. A jak to wszystko działa?

Magnetyczne karty paliwowe kontroluje specjalny program komputerowy, który informuje o wykrytych nieprawidłowościach podczas korzystania z samochodu. Umożliwia też wprowadzenie odpowiednich limitów, których zakres zamyka się w obrębie miejsca czy pory tankowania. Kochający technologię też znajdą coś dla siebie, ponieważ można w łatwy sposób zarządzać kartą paliwową przez Internet, co w dzisiejszych czasach jest standardem.

 

 

A skąd można dostać taką kartę?

Przykładowo, wystarczy wejść na stronę Moyl.pl i wypełnić formularz niezbędny w przystąpieniu do programu flotowego. To, w jaki sposób otrzymamy kartę jest zależne od danego koncernu paliwowego, więc musisz być otwarty zarówno na nowe propozycje, jak i spore ograniczenia. Dotyczą one m.in. liczby samochodów, które posiada przedsiębiorstwo i ilości zużywanego paliwa. Różnice są widoczne też w kwestiach związanych z kosztami utrzymania karty benzynowej i formy jej wystawienia. Dostępne są trzy opcje - koncert wystawi kartę imiennie, na na firmę lub na pojazd. Formy wyróżniają się też dwoma wersjami, jedna z nich to taka, z odroczonym terminem płatności, a druga z kolei to karta prepaid.

Na jakie korzyści możesz liczyć?

Na pytanie: jakie są zalety karty paliwowej, odpowiadamy następująco:

  • płatność bezgotówkowa,
  • minimalizacja formalności dzięki wspomaganiu fakturowym.
  • przedsiębiorca otrzymuje dwie zbiorcze faktury raz w miesiącu,
  • łatwiejsza kontrola wydatków i floty samochodowej,
  • karta jako dodatkowy produkt obniża koszty leasingu, którego kupno wpływa korzystnie na warunki leasingu.

A na jakim terenie obowiązują karty? Ważne są zarówno na terenie Polski jak i poza granicami państwa. Daje to dodatkowe korzyści firmom, których pojazdy poruszają się po zagranicznych drogach i potrzebą wystawiania faktur netto ze zwrotem z zagranicznego VAT-u. Może Ty też się przekonasz do karty paliwowej?